TOPlist

Půjčka na bydlení od státu nebo raději využít hypotéku?

(Komerční sdělení) V dnešní době byste jen těžko narazili na člověka, který by alespoň jednou nezatoužil po životě ve vlastní domácnosti. Stavba nebo koupě prostoru pro žití je základním stavebním kamenem spokojených let, protože bydlení u rodičů nebo v pronájmu není dlouhodobě udržitelné. Na druhou stranu je dnes cesta k vysněnému domu nebo bytu poměrně složitá, protože jejich cena neustále raketovým tempem roste. Oproti tomu měsíční mzdy obyvatel se příliš často nehýbají, takže nastává patová situace, ze které na první pohled není úniku.

Pokud nechcete jenom snít, ale začít jednat, pomůže vám hypotéka či půjčka na bydlení od státu. Která z těchto možností je ovšem výhodnější? Odpověď je dost individuální, nicméně se v tomto článku pokusíme nastínit všem čtenářům, v čem spočívají výhody i nevýhody obou možností. Pokud vás tedy zajímá více, určitě bez otálení pokračujte ve čtení tohoto článku k následujícím řádkům. Připraveni?

Co všechno se dá říci o půjčkách na bydlení od státu?

  • na rekonstrukci můžete získat maximálně 300 000 korun
  • na nákup bytu dostanete maximálně 1 200 000 korun
  • rodinný dům budete muset postavit maximálně za 2 000 000 korun
  • výhodnější úroková sazba
  • je pouze pro mladé (do 36 let)
  • splácení je možné přerušit až na dva roky
  • proces je mnohem složitější

Půjčky na bydlení od státu jsou v poslední době poměrně hojně vyhledávané, ačkoli do finální fáze s nimi dojde je úzké procento lidí. Proč? Půjčky na bydlení mají sice výhodnější úrokovou sazbu, nicméně částky k zapůjčení často nestačí na pokrytí nutných výloh. Navíc jsou přístupné pouze lidem do 36 let. Do té doby jste státem ještě považováni za mladé. Výhodou je určitě skutečnost, že pokud přijdete o práci nebo trpíte dlouhodobou nemocí, je možné zastavit splátky až na dva roky. Proces vedoucí k získání státní půjčky na bydlení je mnohem složitější a plný zbytečného papírování.

Pokud navíc hodláte provést pouze rekonstrukci vašeho stávajícího obydlí a 300 000 Kč vám na to rozhodně stačit nebude, vaším cílem se stane spíše nebankovní půjčka, která je přímo k těmto účelům stvořená. Ve výsledku jsou tedy všechny možnosti namísto státních půjček výhodnější.

Co všechno se dá říci o hypotékách?

I když mají hypotéky oproti státním půjčkám pro mladé celou řadu nevýhod, které v prvé řadě tvoří vyšší úroková sazba, stejně ve většina případů hrají první housle. Množství peněz, které si totiž na rekonstrukci, stavbu domu nebo koupi bytu půjčíte, není ničím limitováno. Hypotéka online samozřejmě vyžaduje počáteční jistinu, ale pokud máte dostatek našetřených peněz, můžete si klidně půjčit, kolik se vám zamane.

Dále si můžete nastavit dobu splatnosti v rozmezí od pěti do třiceti let, podle vašich konkrétních možností. K získání této půjčky na bydlení musíte doložit svou bonitu, čímž je kryto to, aby peníze nebyly poskytovány lidem v akutní finanční tísni. Hypotéka se dá navíc kombinovat se stavebním spořením, což vám ve výsledku ušetří značné množství peněz.

Závěrečné shrnutí

V tomto článku jsme se vám snažili vysvětlit základní výhody a nevýhody půjček na bydlení od státu a také hypoték. Z našeho povídání jste jistě stačili poznat, že jako mnohem výhodnější variantu vidíme lety prověřené hypotéky, které přeci jen lépe uspokojují vaše potřeby. Za peníze od státu se vám kvalitní bydlení jednoduše zajistit nepovede. Ceny stavebních materiálů, dělníků a také pozemků jdou neustále vzhůru, takže sen o postavení rodinného domu za dva miliony je poměrně velká utopie.

Doufáme, že jsme vám dokázali zodpovědět některé otázky, které vás doposud trápili. Pokud ano, těší nás dobře odvedená práce, která pomáhá lidem k lepším zítřkům! O nic jiného nám totiž samozřejmě ani nešlo!

Toto je komerční sdělení. Provozovatel neovlivňuje jeho obsah ani není jeho autorem.