TOPlist

Jaké jsou podmínky získání hypotéky?

(Komerční sdělení) Rozhodli jste se pro hypotéku? Je potřeba splnit řadu podmínek, aby jste ji získali. Bankovní hypotéky mají velmi přísná pravidla pro posouzení vaší bonity. Musíte mít pravidelný příjem a mít čisté záznamy v registru dlužníků. Doba splatnosti hypotéky je až 30 let. Vybrat si můžete pevnou i proměnlivou úrokovou sazbu. U bankovní hypotéky lze zafixovat výhodné úrokové sazby na 1,3,5 i 10 nebo 15 let. Po tuto dobu máte zajištěno, že se vám nezvýší úroková sazba. Ke konci fixačního období se můžete rozhodnout pro refinancování hypotéky u jiné banky za opět výhodných podmínek. Předčasné splacení hypotéky je rovněž umožněno zdarma na konci fixačního období. Pokud tedy víte, že za rok získáte peníze z dědictví, můžete si sazbu zafixovat na 1 rok a po uplynutí období vložíte mimořádnou splátku a uhradíte část hypotéky. Pokud využijete jiné období, mohou vám být naúčtovány vysoké poplatky. Půjčit si můžete na nákup bytu, domu, komerční budovy i na stavbu domu. Hypotéky jsou využívány také na nákup investičních nemovitostí, třeba bytů za účelem pronájmu.

Pomocí nezávislého porovnání si můžete vybrat nejvýhodnější hypotéky i půjčky online. Aby jste vybranou hypotéku získali bez problémů, je potřeba doložit své příjmy, platné doklady totožnosti, podklady k zastavované nemovitosti jako je List vlastnictví, listinu kterou prokážete řádné nabytí nemovitosti a také odhad ceny nemovitosti. Je požadována také vinkulace pojištění vůči hypotéce. Ke kupované nemovitosti dokládáte také kupní smlouvu. Konkrétní dokumenty si od vás vyžádá hypotéční specialista v bance. Pokud se obáváte, že nezvládnete hypotéku vyřídit, obraťte se na hypotéčního makléře, který vás celým procesem provede a poradí vám zdarma a to i v případě, že od úmyslu sjednat hypotéku nakonec upustíte. Hypotéka se hodí na nákup nemovitosti, vyplacení dědického podílu, rekonstrukci. Pokud se rozhodnete pro nebankovní hypotéku, účel využití peněz se nedokládá a peníze můžete použít prakticky na cokoliv.

Bankovní a nebankovní hypotéky se od sebe příliš neliší. Půjčit si můžete až 70% z hodnoty zastavené nemovitosti se splatností do 30 let. Využít ji mohou jak fyzické osoby, tak podnikatelé. Rozdílem je, že u nebankovní hypotéky nevadí pokud máte záznam v registru a nebo exekuci. Při sjednání hypotéky v bance budete mít výdaje s jejím vyřízením například za odhad ceny nemovitosti, výpisy z katastru nemovitostí, za stavební povolení, apod. U nebankovní hypotéky vám mohou tyto poplatky zaúčtovat do ceny hypotéky. Úrokové sazby se pohybují od 3% výše. Nebankovní hypotéka nemá fixační období a splatit ji můžete kdykoliv předčasně bez sankcí. Navíc není posuzována vaše bonita, příjmy a nepotřebujete ručitele.

Toto je komerční sdělení. Provozovatel neovlivňuje jeho obsah ani není jeho autorem.